Adriana a fost una dintre cele mai importante persoane în drumul meu de la finalizarea cărții până la lansare.
Dincolo de faptul că este un profesionist foarte bun în ceea ce face, este și un OM extraordinar. Mi-a ascultat cu răbdare toate cerințele, dorințele și emoțiile legate de această carte. M-a îndrumat de fiecare dată când nu găseam o soluție și mi-a oferit sfaturile necesare pentru ca totul să iasă exact așa cum mi-am dorit.
A fost alături de mine în acest proces cu implicare, răbdare și profesionalism, iar pentru asta îi sunt profund recunoscătoare.
O recomand din tot sufletul.
Veți găsi în Adriana nu doar un profesionist dedicat, ci și un adevărat OM.
28 Mai, 2026
"Scopul meu e ca atunci când autorul își ține cartea în mână la final, să plângă, pentru că e atât de aproape de cum a visat-o". Asta mi-a spus Adriana la prima noastră întâlnire, iar eu am început de atunci să plâng, când mi-am dat seama ce dar divin este colaborarea cu ea. Nu e doar un tehnoredactor profesionist, care lucrează repede, bine, cu răbdare și incredibilă atenție la detalii, cu o comunicare impecabilă, cu execuție exemplară până la final, ci e și un Om care susține, încurajează, îndrumă, liniștește. Mi-a împlinit, efectiv, visele cu această carte. Nu doar a căutat să găsească cele mai potrivite simboluri pe care eu le vizualizam, ci mi-a sugerat ea multe altele care se potriveau perfect în carte. Ce e special la Adriana e că e la rândul ei scriitoare, așa că știe cum se simte autorul care își dorește să lăcrimeze când își ține cartea în mână. Ceea ce e rarisim și ceea ce o face recomandarea mea nr 1. Abia aștept să mai scriu o carte, pentru ca Adriana să poată să mai creeze o bijuterie și o operă de arta <3
27 Mai, 2026
Misterul celor șapte praguri!Am văzut câteva feedback-uri și mă gândeam:ce poate avea așa de special acest conținut 😳.Am citit cartea în două zile, căutând parcă un răspuns,sau poate unul din straturile care cerea șlefuit.Am trăit emoția fiecărei căutări a protagoniștilor.M-a impresionat foarte mult când am înțeles că totul a fost imaginația ta, Adriana.Atat de perfect și detaliat expus,cu toate emoțiile și trăirile,in care m-am regăsit.Poate pentru că era "Roma".Eu am fost,am vizitat Panteonul,unde am simțit o adâncă vibrație, că nu aș mai fi plecat.Mi-a plăcut" culoarea vie"cu care ai purtat personajele prin toate emoțiile, până când au înțeles ce căutau de fapt.Mi-am amintit când am început să mă conectez cu desenul, să simt creionul pe foaie.Fiecare căutam un răspuns... Răspunsul meu era în mine.Felicitari Adriana și astept următoarea carte.🤗❤️
18 Aprilie, 2026
Am citit cartea în două zile!... minunată
2 Aprilie, 2026
La fel că un film - unora le place de acțiune, alți saien sfixen, ,de groază.Dar când apare unul în care vezi viața cotidiană cu implicațile vieții parcă te atrage mai mult.Asa este și cu cartea Adrianei.
7 oameni,7 caractere,7 destine.
Fiecare este unic în felul lui și diferența dintre caractere este colosala. Că foitele unei cepe, oamenii au un anumit nivel de înțelegere văzut prin ceea ce a trăit, ceea ce a văzut, foarte diferit unul de altul.Si toți converg către același scop adevărul divin.
Depinde de fiecare de deschiderea prin care privește, totul, toate semnele din viața lor,a celor din jur,de deschiderea spre a interpreta a înțelege, a și pune întrebări spre rezolvare , a găsi soluțiile la toate evenimentele din viața lor.
Scopul final -adevarul divin este un drum lung și anevoios. Cunoaștete pe tine că structura psihica și fizica. Cum funcționam cum depășim situațiile.Fiecare încercare este un prag pe care îl plătim Cu cât este mai scump cu atât lecția a fost mai profunda.
Creația prin artă deschide alte drumuri,alte perspective.A vedea ce nu se vede, a te regăsi pe tine in toate. Mulțumesc.
25 Martie, 2026
Foarte faină cartea.Felicitări!O împletire între ficțiune,pshihologie şi desen.Aş vedeao ca scenariu de film.Mi-a plăcut tare mult.Felicitări încă o dată şi la mai multe!Te îmbrățişej şi mulțumesc mult!🤗😘❤️
22 Martie, 2026
Este vorba de praguri care duc spre frici ascunse, amintiri dureroase sau convingeri false, cum că nu se poate, iar arta și desenul sunt numai pentru talentați.
Si, în final, e drumul către vindecare și regăsire de sine.
Până la urmă despre asta e viața.
Mulțumesc, Adriana!
13 Martie, 2026
Interesant. In percepția mea, cartea pare a fi scrisa si creata de 3 identități diferite. Partea a 3-are total alt limbaj, alt flux si energie fata de primele 2. In partea 3 parca faci calcul de structura in exprimare😅. Bravo! Aștept continuarea👏🏻. Fii inspiratie⚡😘
13 Martie, 2026
Adriana, mulțumesc cu recunoștință pentru carte! M-a captivat, am citit-o mai întâi cu ochii minții, și apoi cu inima, atât de tare m-a prins! Este scrisă simplu, fără complicații inutile, dar acțiunea este surprinzătoare până la final, te duce din exteriorul monumentelor superbe ale Romei spre interiorul tău, devii unul din personaje, descoperi calea către tine și talentul tău ascuns împreună cu ele! Descoperim că fiecare din noi poate fi artist, oricât de netalentați ne-am crede, dacă privim din perspectiva inimii, a esenței noastre autentice!
Cartea ta are o narațiune cinematică care m-a făcut să o urmăresc ca pe un film! Și da, chiar mi-ar plăcea să fie transpusă cinematografic! ❤️
13 Martie, 2026
Felicitări, Adriana !
Cartea ta este o carte " de invatatura"
Eu care nu ma pricep la ...desen, pictura, sculptura ..dar îmi place sa ma bucur de ele...am fost captivata complet
Nu este o carte "usoara", nu o poți citi pe " diagonala "...dar ai atat de multe lucruri de învățat din ea !
Psihologia sta alături de arta desenului ...
Minunate si ilustrațiile cu descrieri și interpretări
Mi-a plăcut mai mult decât m-am asteptat 👏
Și Roma ...ce sa mai zic ...
Mulțumesc mult !
13 Martie, 2026